Untitled Document

 

Mar/April 2016 Students of the Month

 
 
Andrew Kleiboeker
Mike Dooley
Christian Kuhlman
Gary Wellner
Easton Morrill
Debbie Katzfey
       
 
 
Jacob Katzfey
Debbie Katzfey
Jenna Lord
Lois Belser
Jessie Kuse
Debbie Katzfey
       
 
 
Kimberly Chungong
Lois Belser
Lindsay Conchola
Gary Wellner
Maddi Cipolla
Debbie Katzfey
       
 
 
Riley Martin
Mike Black
Scott Meservey
Mike Black
Zack Turner
Allan Gardner

Jan/Feb 2016 Students of the Month

 
 
Alexis Emery
Tracie Reynolds (Sylvan)
Brian Kleiboeker
Mike Black (Just Frame It)
Cole Huff
Laura Maxwell (LSR7)
       
 
 
Harper Leach
Laura Maxwell (LSR7)
Jacob Williamson
Tracie Reynolds (Sylvan)
Katie Kuehn
Josh Palmer
       
   
 
Maddie Glodowski
Mike Black (Just Frame It)
Vance Kelley
Josh Palmer

Nov/Dec 2015 Students of the Month

 
 
Carly Troupe
David Dean (LS Park and Rec)
Danielle Rock
Gary Wellner (Pulaski Bank)
Emily Franciskato
Josh Palmer
       
 
 
Jonghae Lee
Juli Ellis (Paradise Park)
Joshua Hill
Josh Palmer
Mackenzie Loescher
David Dean (LS Park and Rec)
       
 
 
Mark Peterson
Mike Dooley
Seth Templeman
Gary Wellner (Pulaski Bank)
Sriram Paravastu
Jon Ellis (Paradis Park)

Sept/Oct 2015 Students of the Month

 
 
AJ Iverson
Josh Palmer
Austin Ahern
Leslie Grossman (Paradise Park)
Christopher Troupe
Gary Wellner (Pulaski Bank)
 
  Clayre Parson
Jon Ellis (Paradise Park)
Davis Perry
Jon Ellis (Paradise Park)
Eric Hughey
Mike Dooley
 
 
Jordan Hoffman
Josh Palmer
Kourtney West
Gary Wellner (Pulaski Bank)
Logan Morrissey
Mike Dooley
       
 
 
Marjorie Neil
Mike Black (Just Frame It)
Max Jennings
Mike Black (Just Frame It)
Tory Richardson
Leslie Grossman (Paradise Park)

2016 Optimist Essay/Oratorical Contest Winners

 
 
Agahve Lyons-Cayson
Essay Contest - 1st Place
Lisa Pycior
Indy Cousin
Oratorical Contest - 1st Place Girls
Larry Finkemeier
Grace Potter
Oratorical Contest - 2nd Place Girls
Monte Stull
 
  Fatma Talib
Oratorical Contest - 3rd Place Girls
Josh Palmer
Conner Berens
Oratorical Contest - 1st Place Boys
Mike Black
Colin Pyane
Oratorical Contest - 2nd Place Boys
Gary Wellner
     
 
James Alexander West
Oratorical Contest - 3rd Place Boys
Josh Palmer
   

Chris Munce -

The Sounds of Summit from LSHS Dec 2015

 


Untitled Document
HOME | SCHOLARSHIPS | SPONSORS | PROGRAMS | PHOTOS | CONTACT US


DESIGNED & DEVELOPED BY MWH GRAPHICS, LLC